סקירת מסירות כלי הרכב החשמליים מוכיחה מעל לכל ספק, MG ZS EV הוא הרכב החשמלי הנמכר ביותר בישראל ובפער עצום ממתחריו

שנת 2020 תיזכר בהרבה מאוד תחומים בעולם, אבל בישראל היא תיזכר בתור שנת פריצת הרכב החשמלי לכבישי ישראל. היצע הגובר והמודעות העולה, פתחו את השערים עבור מכירת כלי רכב חשמליים בשוק הרכב הישראלי.

 

בזכות תשתית הטעינה הצומחת שמרשתת את רוב חלקי הארץ גם עם עמדות טעינה מהירות, רוכשי הרכב החשמלי בישראל הבינו במהרה את יתרונותיה הרבים של יחידת כוח זו. היא מאפשרת נסיעה חרישית ונטולת זעזועים, עלויות תחזוקה זולות בצורה מדהימה וגם עלויות תפעול נמוכות במיוחד לעומת מנועי בנזין ודיזל מקבילים, עם עלות של כ-9 אגורות לכל קילומטר נסיעה.

 

סקירת נתוני מסירות הרכב החשמלי בישראל מראות מגמה ברורה של צמיחה ותפישה של נתח שוק הולך וגובר וביסוס מתמיד של מעמד הרכב החשמלי. אולם רכב אחד בולט במיוחד במספרי המכירות וזהו MG ZS EV – למעלה מ-500 יחידות נמסרו ממנו עד חודש אוגוסט (כולל) מתחילת 2020 בה החל שיווקו בישראל, יותר מפי 10 ממתחרהו הישיר ובפער ענק מהרכב הבא אחריו בטבלת המסירות, חרף סגר הקורונה.

 

נתון זה אינו מפתיע שכן גם בשאר המדינות בהן משווק MG ZS EV כמו צרפת, בריטניה, דנמרק ונורבגיה, הוא רושם שיאי מכירות והובלה ברורה בתחום הרכב החשמלי.

 

זהו הרכב החשמלי הראשון של MG, אשר פרץ גבולות בכל הקשור לתכנונו, איכויותיו ומספרי המכירות שלו. זהו הרכב החשמלי הראשון מסין לזכות בציון של 5 כוכבים מלאים במבחני הבטיחות של ארגון EURO NCAP. הוא גם היחיד שמציע טעינה מהירה לסולת הרכב (45.6 קוט"ש) אשר מביאה את הסוללה מ-0 ל-80 אחוז תוך 35 דקות בלבד. טווח הנסיעה המלא של הרכב גדול גם הוא ועומד על 263 ק"מ בין טעינות.

 

תא הנוסעים שלו בנוי מחומרים איכותיים, הוא חרישי מאוד בנסיעתו ומציע רמות אבזור גבוהות במיוחד שכוללים מושבים בריפוד דמוי עור, גג שמש פנורמי, מערכת מולטימדיה מתקדמת ועוד. מחירו בישראל, החל מ-138,888 שקל.